Titulní obrázek

Volvo S60 Polestar

Publikováno: 12.duben 2013

Švédský výrobce Volvo brzy začne prodávat svůj nový nadupaný model S60 Polestar. Prvním odbytištěm se přednostně stane Austrálie. Zájemci si však budou muset nachystat plné peněženky.

Evropa si musí nechat zajít chuť, minimálně zatím. Zářivě modré Volvo je momentálně ohlášeno jen pro Austrálii. Což je určitě škoda. Tento švédský sedan totiž vypadá velmi lákavě. Již od prvního prototypu jsme si ho oblíbili.

Od to té doby však došlo k drobným změnám, šestiválec dostal novou hlavu válců, jiný nerezový výfuk a turbodmychadlo Garret. Po úpravách se výkon zastavil na hodnotě 515 koní a 575 Nm, s čímž je stovka otázkou 3,9 sekundy a maximální rychlost 300 km/h naprostou samozřejmostí.

Povinné ručení online: neobíhejte pojišťovny a nezvěte si domů pojišťovací poradce? Využijte sjednání povinného ručení online přes internet. Ušetříte drahocenný čas, v kalkulátoru pojištění naleznete optimální sazbu pro vaše vozidlo a navíc výrazně ušetříte.

Za to si u Volva nechají řádně zaplatit, cena by se měla pohybovat okolo 150 000 $, což jsou nějaké tři miliony korun. Není tedy divu, že v souvislosti s tím se začalo mluvit i o méně výkonné variantě s příznivější cenovkou, mnohem blíže konkurenčnímu BMW M3. Výkon se odhaduje někde mezi originálním tuningem Polestar a vrcholnou pětisetkoňovou verzí. To by znamenalo nějakých 410 koní, 520 Nm a stovku pod pět sekund.

„Proti blbosti i bohové bojují marně.“ Jan Werich