Titulní obrázek

Volvo V40 R-Design

Publikováno: 9.březen 2013

Švédská automobilka Volvo odhalila na pařížském salonu několik novinek. S novým hatchbackem V40 tak můžete mít i sportovní paket R-Design. A jak se liší od sériového modelu?

Na autosalonu v Paříži se kromě jiného představil i sportovně vypadající Volvo V40 R-Design. Designem se přibližuje k S60 Polestar, ale nenechte se zmást. Od sériového modelu se kromě o 10 mm sníženého podvozku odlišuje jen vizuálně.

Nejvýraznějším poznávacím znamením bude unikátní lak Rebel Blue, jiný nárazník, do kterého byly integrovány světla pro denní svícení a zadní partie s difuzorem. Podrobnému zkoumání neujdou ani nové sedmnáctky, případně příplatkové osmnáctky.

V interiéru je kromě sedadel s logem R-Design nový volant, pedály a unikátní hliníkové dekory. Při starém zůstává bezpečnostní výbava, kterou se Volvo tradičně pyšní, pořád je tu spousta airbagů, včetně toho pro chodce, a armáda asistentů.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Řazení si užijete i s voličem automatické převodovky. Paleta motorů zůstává nezměněna, jako u standardního Volva V40 je základem naftový D2 s výkonem 115 koní, vrcholem nabídky zůstává zážehový pětiválec T5 s výkonem 254 koní.

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain