Titulní obrázek

Automobilka Volvo má nového designéra

Publikováno: 18.březen 2013

Švédský výrobce Volvo má nyní silnější tým. Řady totiž obohatil designér, který pracoval na interiérch v Bentley. Po příchodu do nové automobilky začal pracovat na novém modelu XC90. A na co se můžeme těšit?

Severské automobilce Volvo se podařilo přetáhnout talentovaného designera pod svá křídla. Je jím Robin Page, který posledních 12 let strávil prací u Bentley. Že to vážně není žádný zelenáč dokazují interiéry Bentley Mulsanne a Continentalu, které má na svědomí.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Už teď má zcela jasno, kam se bude jeho práce vyvíjet. Robin chce stavět na typickém severském designu, celý dojem z vnitřku vozidla chce posunout na úplně jinou úroveň, než na jakou jsme byli dosud u Volva zvyklí. My si myslíme, že by interiérům Volva rozhodně neuškodilo drobné zjednodušení ovládacích prvků. Pokud by se k tomu přidal nádech luxusu, mělo by Volvo silnou zbraň proti německé trojce.

Prvního interiéru s podpisem nového designera bychom se mohli dočkat už u nové generace Volva XC90. Ta se má představit ke konci příštího roku, jezdit má na nové modulární platformě. Dokonce se prý dočkáme i hybridu.

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain