Titulní obrázek

Konec modelu Volvo C30

Publikováno: 8.únor 2013

Švédský výrobce Volvo oznámil špatnou zprávu. Výroba modelu C30 končí. Na jeho místo se prozatím postaví Volvo V40.

Pokud si děláte zálusk na švédský hatchback, měli byste po něm sáhnout co nejdříve. Jeho čas se po šesti letech naplnil a než dorazí jeho právoplatný nástupce, budou si muset zákazníci vystačit s pětidveřovým Volvem V40.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

Malý hatchback měl švédské automobilce přilákat trochu mladší zákazníky a ukousnout trochu z koláče stylového Mini nebo oblíbeného BMW 1. A to se prý podařilo, i když asi ne tak, jak si automobilka plánovala. Za rok se prodalo v průměru jen 4500 aut.

S fanoušky se chce C30 rozloučit stylově, limitovanou edicí Polestar. Samozřejmostí bude efektní lakování, na které jsme už u Volva zvyklí, a sportovní bodykit. Pohánět ho bude foukaný pětiválec o výkonu 250 koní. Nic z toho nás v Evropě ale nemusí zajímat, limitovanou edici v počtu 250 kusů si užijí výhradně v USA. Na starém kontinentě se budeme muset spokojit s doprodejem skladových vozů. Dá se ale předpokládat, že budou v prodeji za lepší cenu, než za 488 000 Kč, za kolik můžete C30 koupit dnes.

„Když už člověk jednou je, tak má koukat aby byl. A když kouká, aby byl a je, tak má být to, co je a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.“ Jan Werich