Titulní obrázek

Volvo rovná se bezpečí

Publikováno: 17.leden 2013

Švédská automobilka Volvo je známa především pro svou spolehlivou bezpečnost. Dva mladíci se rozhodli tento fakt demonstrovat několika karamboli, zároveň to natáčeli. Jak to všechno dopadlo?

Pokud jde o bezpečnost, Volvo si na ní zakládá svou image. Není to jenom o moderních technologiích, jako třeba automatickém rozpoznávání překážek ve vozovce, ale také o poctivém železe. Švédská ocel platí za jednu z nejkvalitnějších, což se snažili demonstrovat tito mladíci na odlehlém vrakovišti. Vzali jedno staré Volvo 850 Kombi a zkoušeli, kdy auto odrovnají.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Každého po shlédnutí napadne, kolik toho staré Volvo vydrží. Impozantní je čelní náraz do auta, které se jen smrskne v harmoniku, zatímco Volvo jeví jen kosmetické šrámy. Tím to však nekončí. Auto stále bourá do ostatních všemi možnými úhly, kutálí se přes střechu, až je otlučené ze všech stran, jenže pořád ne a ne vydechnout.

Je to tedy jasný důkaz o bezpečnosti vozů značky Volvo.

Video si můžete prohlédnout na tomto odkazu:

http://www.autotube.cz/roadtube/3483-nesmrtelne-stare-volvo-video.html

„Člověk, který nikdy neplakal nežil opravdový život!“ Jan Werich