Titulní obrázek

Volvo V40 CrossCountry

Publikováno: 28.listopad 2012

Automobilka Volvo nám konečně prozradila částku, za kterou si budeme moci pořídit hatchback V40 CrossCountry. Ceny začínají již na 622 000 korun.

Volvo V40 může být díky modelové linii, nebo spíše paketu CrossCountry ještě stylovější. V současné době se podstata vozu posunuje do oblasti vzhledu a výbavy. Ta je v rámci jednotlivých specifikací široká (v nabídce jsou tři, resp. čtyři stupně výbavy od Base po Summum) a výčet konkrétních prvků je opravdu bohatý, automobilka se má čím chlubit.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

CrossCountry jde paralelně vedle klasického modelu V40. Nabídka motorů zahrnuje zážehový T4 (s manuálem nebo automatem) a T5 2,5 litru, naftová řada disponuje D2 až D4, přičemž D3 je opět s volbou mezi „ručním“ nebo automatickým řazením. Cena „paketu“ CrossCountry je stanovena na 32 000 Kč, takové je navýšení oproti klasické V-čtyřicítce, takže naftová kompilace přijde na 622 000 Kč, nejlevnější benzínový kus stojí 682 000 Kč, a nejdražší položkou je pak V40 CrossCountry T5 AWD 2,5l Summum za 934 000 Kč, s pohonem všech kol v ceně.

„Žití, to je největší umění na světě, neboť většina lidí pouze existuje.“ Oscar Wilde