Titulní obrázek

Kvůli slabé poptávce v Evropě pozastavuje Volvo na týden výrobu

Publikováno: 19.říjen 2012

S poklesem poptávky se potýká i Volvo Car Corporation. A to hlavně na evropských trzích, kde je výrazný pokles poptávky. Automobilka je tak nucena pozastavit výrobu automobilů ve svém hlavním závodě na západě Švédska na celý týden.

Výluku oznámila firma, kterou předloni koupila čínská společnost Geely. Upozornila, že neplánuje žádné změny u stálé pracovní síly závodu.

Registr vozidel: Aby bylo možné zaregistrovat nové či ojeté vozidlo do evidence, musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na úřadu doložit originál zelenou kartu. Každé vozidlo provozované na území ČR, musí být zaregistrováno dle trvalého (u cizinců dle přechodného) bydliště.

"Evropa je pro Volvo Car Corporation hlavním trhem. Pokračující recese přirozeně ovlivňuje poptávku po našich automobilech," uvedl finanční ředitel společnosti Jan Gurander, který firmu dočasně řídí. Týdenní odstávka výroby začne 29. října, napsala agentura Reuters.

Společnost Volvo Car Corporation hospodařila v prvním pololetí s čistou ztrátou 254 milionů švédských korun (přes 730 milionů Kč) po zisku 1,2 miliardy SEK před rokem. Automobilce klesl prodej o čtyři procenta na 221 309 vozů v důsledku dluhové krize v eurozóně.

Čínská Geely předloni koupila Volvo Car od americké společnosti Ford Motor za 1,8 miliardy dolarů (téměř 35 miliard Kč).

„Tragédie žen spočívá v tom, že se každá nakonec podobá své matce.“ Oscar Wilde