Titulní obrázek

Premiéra nákladních vozidel generace řady FH se blíží

Publikováno: 11.září 2012

Premiéry nových nákladních vozidel řad FH a FH16 se řada lidí nemůže dočkat. Dokonce Volvo Trucks spustilo na svém webu odpočet k dlouho očekávanému představení. Velký den je plánován na středu 5. září ve 21 hodin v Göteborgu.

Povinné ručení je zákonné pojištění vozidla, které chrání motoristy před škodami, které mohou způsobit při svých cestách ostatním. Z tohoto pojištění jsou kryty nejenom poškozená vozidla, silnice, domy, ale i škody na zdraví všech účastníků nehody.

Paralelní akce se mají konat v Madridu, Birminghamu, Paříži, Rotterdam a Bruselu. Navíc bude možné sledovat celou událost prostřednictvím přímého přenosu na webu společnosti Volvo Trucks. Představení nových vozidel Volvo FH a FH16 je pro švédskou společnost velmi důležitým krokem. Prezident Volvo Trucks Claes Nilsson k uvedení novinky řekl, že Volva řady FH téměř dvě dekády poskytovala dopravcům bezpečnost, efektivní dopravu a vysokou kvalitu a jejich nástupci mají být lepší ve všech třech oblastech.

Volvo Trucks uvádí, že nikdy předtím neprovádělo před uvedením nového modelu s řidiči a dopravními firmami tak důkladné testy s cílem vytvoření dokonalého nákladního vozidla, odpovídajícího požadavkům jeho uživatelů. Podle Volvo Trucks se mají nová vozidla řad FH a FH16 nabídkou komfortu na palubě a svou ovladatelností přibližovat osobním automobilům.

Z technických údajů se představuje jako první nové nezávislé zavěšení předních kol IFS (Individual Front Suspension) vyvinuté pro těžká nákladní vozidla s levostranným řízením. Systém IFS představuje skutečně nezávislé zavěšení předních kol, kdy se vibrace a pohyby jednoho kola nepřenášejí na to druhé. Nové řešení přední nápravy má dodat řízení mnohem více citu a přesnosti a zároveň zvýšit komfort v kabině.

„Jedna ženská vidí často dál, než pět mužských s dalekohledem.“ Jan Werich