Titulní obrázek

Volvo upřednostňuje pohodu za volantem

Publikováno: 28.srpen 2012

Vize švédské automobilky míří hodně vysoko. Budoucnost by prý mohla přinést hodně velkou pohodu za volantem! Předtavte si, že budete číst noviny pří řízení, kochat se okolím nebo si dokonce podřimovat.

Hledáte nejlevnější povinné ručení pro váš vůz? Využijte Srovnávač pojištění vozidel a ušetřete. Po zadání několika parametrů si můžete vybrat z nabídky více než deseti pojišťoven.

V rychlosti kolem 85 kilometrů v hodině totiž nedávno otestovala svůj projekt SARTRE (Safe Road Trains for the Environment – Bezpečné silniční vlaky pro životní prostředí). O co jde? Několik vozů za sebou následuje "vodiče" v prvním autě a sestava kamer radarů a laserů zajišťuje takřka přesné kopírování "vodícího vozu".

Historická zkouška, která proběhla ve Španělsku, byla mimořádně úspěšná. Společnost Volvo je také řádně nadšena. V projektu  testovala konvoj v okolí Barcelony. Během jednoho dne jsme ujeli 200 km a test dopadl dobře. Jsme skutečně nadšeni," říká Linda Wahlströmová z Volva. Výsledkem projektu by měl být podle Volva mimo jiné třeba plynulejší provoz.

„Snažme se žít tak, aby naší smrti litoval i majitel pohřební služby.“ Mark Twain