Titulní obrázek

Další vadný model! Tentokrát jde o Volvo S80

Publikováno: 29.červenec 2012

Švédská automobilka Volvo začala stahovat luxusní model S80. Velkým problémem se stává software převodovky. Jedná se hlavně o vozy modelových let 2011 až 2013. Automobil může způsobit i nehodu.

Software převodovky může dospět do takového stádia, že zabrání podřazení. Hlavně tedy při podřazení z páteho na čtvrtý převodový stupeň. To následně může negativně ovlivnit snížení otáček motoru a poté i zhasnutí motoru. Riziko nehody se samozřejmě zvyšuje. Společnost Volvo tak v rámci svolávací akce bezplatně aktualizuje software řídicí jednotky převodovky.

Povinné ručení 2012: V letošním roce se ceny povinného ručení dostaly vlivem konkurence na historická minima. Máte-li starší smlouvu, porovnejte si vaši platbu s některou online kalkulaček povinného ručení.

První vozy mají být do servisů svolány tento týden. Svolávací akce se jen ve Spojených státech týká až 1.469 automobilů. Volvo S80 už bylo letos spolu s dalšími modely této švédské značky voláno do servisů kvůli vadným kabelovým svazkům v sedačkách aut. To mohlo vést k tomu, že by se airbagy při nehodě nesprávně nafoukly, popřípadě by se nenafoukly vůbec. Nezdá se vám, že svolávací akce vadných vozů jsou čím dál častější?

„Nikdy jsem nedopustil, aby škola stála v cestě mému vzdělání.“ Mark Twain