Titulní obrázek

Volvo V60 Plug-In Hybrid

Publikováno: 20.listopad 2012

Již před časem se díky automobilce Peugeot podařilo spojit dieslový agregát s elektromotorem, poté přišlo Volvo s prvním hybridním autem spojujícím naftový motor a elektromotor.

Zároveň tu jde o Plug-In hybrid. Nespoléhá se tedy jen na rekuperaci brzděním, ale novou šťávu můžete dobít třeba přes noc ze zásuvky přesně tak, jak to umí například Prius Plug-In.

Pro ekologicky zaměřené bude jistě dobrou zprávou, že Volvo V60 Plug-In hybrid právě zamířil do výroby. Příští rok má Volvo v plánu vyrobit jen 1000 kusů a všechny už jsou rozebrané. Šanci máte nejdříve v roce 2014, kdy by se měla produkce navýšit až na 3000 kusů za rok.

Než si sjednáte pojištění odpovědnosti za škody způsobené provozem vozidla, porovnejte povinné ručení jednotlivých pojišťoven. Liší se jednak cenou, ale i výší limitů krytí, sazbami připojištění, přirážkami ke čtvrtletním platbám nebo slevami za sjednání přes internet. Nejlevnější povinné ručení sjednáte online.

Pod kapotou najdete osvědčený pětiválec o objemu 2,4 litru, který disponuje výkonem 215 koní a točivým momentem 440 Nm. Když se do hry zapojí i elektromotor s výkonem 70 koní a 200 Nm, dokáže hybridní Volvo V60 zrychlit na 100 km/h za 6,9 s.

„Nedostane-li žena koho chce, běda tomu, koho dostane.“ Mark Twain