Titulní obrázek

Volvo XC90 čeká velká modernizace

Publikováno: 24.leden 2013

Automobilka Volvo se rozhodla pro modernizaci modelu XC90. Toto SUV je na trhu již neuvěřitelných jedenáct let bez jakékoliv změny. Švédský výrobce zatím prozradil, že si na novinku počkáme minimálně dva roky.

Dovoz a přihlášení vozidla: Aby bylo možné jezdit s dovezeným vozem, je nutné nové či ojeté vozidlo přihlásit do evidence. Musíte mít mimo jiné sjednané povinné ručení a na dopravním inspektorátu doložit originál zelenou kartu.

Volvo XC90 je velmi úspěšný model. Tak úspěšný, že se ho žádná velká modernizace nedotkla už jedenáct let. Přesto se jeho nástupce už blíží. Automobilka připravuje novou platformu, která bude obdobou modulárního řešení Volkswagenu. Bude se jednat o základ, na kterém by měly vyjíždět další nové modely značky.

Automobilka Volvo si uvědomuje, že jsou pro ní důležité crossovery, takže již nechce dělat malá auta a spíše se soustředí právě na křížence kombíků, teréňáků, kupé a podobně. Přesto bude nové Volvo XC90 následovat vzor svého předchůdce. Neměli byste tedy čekat nějaké radikální změny. Uvnitř bude sedm sedaček a auto bude zaměřené hlavně na praktičnost.

O motorech se ještě nemluví, ale vedle dieselů a benzínových motorů se dá očekávat i hybrid. Staré Volvo XC90 však úplně neskončí. Jeho výroba se přesune do Číny. Zde bude s různými obměnami bude pokračovat dál. Volvo XC90 patří bezesporu mezi nejúspěšnější vozy.

„Pes, kterého uzdravíš, tě nikdy nekousne. To je hlavní rozdíl mezi zvířetem a člověkem.“ Mark Twain